Neljapäev 3.10.2019

Kolmapäeva õhtul saadeti kõigile kiri, et homme terves riigis kooli ei toimu. Ecuadoris on hetkel väga rasked ajad. See olukord ei kesta kaua ja igapäevane tegevus jätkub järgmise paari päeva jooksul. Ecuadori president Lenin Moreno kuulutas kütusehinna protestide tõttu välja eriolukorra, et kaitsta inimesi. Peame püsima kogu aeg oma perega ja võimalusel kodudest mitte välja minema.

Nädalavahetuse veetsime lihtsalt kodus filme vaadates. Vaadates selle kõige head külge saime perega koos olla ja erinevad hispaania keelseid filme vaadata.

Siinne olukord:

Ecuador loodab kütusetoetuste kaotamisega kokku hoida umbes 1,5 miljardit dollarit aastas. Koos maksureformidega saaks valitsus kasu umbes 2,27 miljardit dollarit. Ametnike sõnul oli kütusetoetuste kaotamine hädavajalik majanduse tõstmiseks ja salakaubaveo peatamiseks. President Moreno samm kütusetoetuste osas tõstab tarbijate jaoks bensiini ja diislikütuse hinda märkimisväärselt.

Kuid inimesed ei usu enam nende lubadusi. Takso-, bussi- ja veoautojuhid blokeerisid tänavad pealinnas Quitos ja Vaikse ookeani rannikul Guayaquilis.

Ecuadorelased leidsid neljapäeval, et suuremad maanteed olid suletud, taksod pole saadaval ja ühistransport suleti, kui riigi transpordiliidud kuulutasid välja streigi, et protestida president Lenín Moreno otsust tühistada 1,3 miljardi dollari suurune kütusetoetus.

Protestid muutusid järjest vägivaldsemateks ja hakkasid toimuma igas linnas. Nädalavahetusel jõudis see ka meieni, Santo Domingo keskele.. Kohalikud uudisteväljaanded teatasid, et sajad meeleavaldajad viskasid valitsuse hooneid kividega ja tulistasid värvipalle ning politsei lasi vastuseks rahvahulkades pisargaasi. Poode hakati rüüstama, neisse sisse murdma ja varastama. Teid blokeeritakse põlevate auto rehvide ja barrikaadidega. Meeleavaldust – mis on Ecuadoris kümne aasta suurim – juhivad transpordiliidud, kuid nendega on ühinenud tudengid ja teised. Inimeste tegevus ei lõppe ennem, kui valitsus ei muuda oma poliitikat.

 Esmaspäev 07.10.2019

Minu linnas toimus juba kool aga vanemad meid veel ohutuse mõttes ei lubanud (minu klassis jõudis 38st õpilasest kooli 8). Väga igav ja mõttetu on päevad läbi kodus istuda. Liiga palju on aega mõtlemiseks… Kui pole midagi teha siis mõtted jõuavad ikkagi omadega tagasi Eesti juurde :/ ja see teeb meele kurvaks.

Kodus istumisest väsinud, otsustasime õega minna trenni. Olime mõlemad natuke hirmul ja otsustasime võtta takso mitte bussi. Peale trenni tulid meile vanemad järele ja läksime välja sööma. Jälle saadeti kiri, et järjekordselt ei toimu 8.oktoobril inimeste turvalisuse huvides kooli.

Ühel hetkel kuulsime kuidas tänaval hakkas järjest rohkem autosid kogunema ja signaali laskma. Lõpetasime võimalikult ruttu söömise, et ise mitte selle kõige keskel jääda. „Maksame ruttu ära ja kiirustame koju!“ ja juba olimegi kodu poole teel..

Täna on 9.oktoober, mis tähendab et protestid on kestnud juba nädal aega. Nädal aega oleme istunud kodus oodates millal kõik maha rahuneb ja saame oma igapäevas eluga rahulikult edasi minna.

Väga kurb ja kahju on vaadata, mis seis meil siin Ecuadoris on. Kõik mis ma loota oskan on, et see olukord mööduks ruttu ja võimalikult vägivallatult.

Edit* Kooli saime alles 15ndal oktoobril.

-Laura

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga